Aktualności
Dzień Ziemi w naszej szkole
- 9
Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Żabia Wola 2021 – zapisy!
Celem rozgrywek jest popularyzacja piłki nożnej na terenie gminy Żabia Wola oraz wyłonienie najlepszych drużyn (w czterech kategoriach wiekowych), którym zostaną przyznane Puchary Wójta Gminy Żabia Wola
Dzień Ziemi u Wiewiórek
- 3
Dzień Ziemi
Po zakończonej akcji wymiany zużytych baterii, makulatury oraz puszek aluminiowych, dyrektor szkoły posadziła na terenie sadzonkę drzewa.
Do każdej sadzonki była dołączona karteczka, na naszej szkolnej była informacja:
"1 hektar lasu zaspokaja zapotrzebowanie na tlen 45-ciu osób"
Dbajmy o Ziemię.
Zajęcia kreatywne uczniów z klasy I
Na zajęciach kreatywnych dzieci z kasy I wykonały żonkile.
Światowy Dzień Ziemi w klasie I
Wspólne oglądanie bajki "Ekologiczny Dom"
Akcja społeczno-edukacyjna "Żonkile" w klasie 6
Akcja społeczno-edukacyjna „Żonkile”
W dniu dzisiejszym tj. 19.04.2021 uczniowie klasy III po raz pierwszy mieli możliwość wzięcia udziału w akcji „Żonkile” organizowanej przez Muzeum POLIN.
W ramach akcji dzieci wysłuchały opowiadania pt: „ Historia z pewnej ulicy” związanego z II wojną światową. Rozmawiały o towarzyszących im emocjach, przyjaźni i wzajemnej pomocy. Dowiedziały się, kim są Żydzi. W dalszej części zajęć uczniowie wykonali papierowe żonkile będące symbolem pamięci o powstaniu w getcie warszawskim.
Zapraszamy na Dzień Ziemi w Gminie Żabia Wola
Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, obchodzone na całym świecie od 1970 roku, które ma na celu promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. W Polsce obchodzimy je od 1990 roku.
Gmina Żabia Wola w ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi organizuje zbiórkę zużytych baterii, makulatury oraz puszek aluminiowych.
Każdy mieszkaniec, który w dniu 22 kwietnia 2021r. w godz. 13:00-18:00 przyniesie w/w rodzaj odpadów do punktów zbiórki zlokalizowanych przy szkołach podstawowych w Skułach, Józefinie i Ojrzanowie oraz na parkingu przy Urzędzie Gminy w Żabiej Woli otrzyma sadzonkę ziół lub krzewów (sadzonki przyznawane będą w sposób losowy).
Zachęcamy do udziału w akcji!
"NASZA GMINA" Biuletyn Urzędu Gminy w Żabiej Woli, Nr 49, kwiecień 2021 r.
https://www.zabiawola.pl/1037,kwartalnik
Święta Wielkanocne
Wiosna zagościła wokół szkoły
Zajęcia zdalne
- 4
II miejsce Drużyny Harcerskiej w konkursie "Palma Wielkanocna"
Czuwaj!
Nasza drużyna harcerska zajęła II miejsce w gminnym konkursie plastycznym: „Palma Wielkanocna” zorganizowanym przez GOK w Żabiej Woli . Wielkie brawa dla druhenki Ali oraz druhów: Olka, Stanisława, Kuby C. oraz Stefana. Żabiowolski Ośrodek Kultury ufundował urocze świąteczne nagrody i dyplom.
Wiosenno-świąteczne zajęcia "Wiewiórek"
- 4
,,NAJPIĘKNIEJSZA PAPIEROWA PISANKA WIELKANOCNA”
Uczniowie klas 0-III, wzięli udział w konkursie na „Najpiękniejszą Papierową Pisankę Wielkanocną”.
Celem konkursu było: pielęgnowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, poznanie różnych technik plastycznych potrzebnych do wykonania pisanek wielkanocnych, prezentowanie własnej twórczości.
Wystawa prac wprowadziła świąteczny nastrój w szkole.
2
Kartki świąteczne klas V-VI
- 2
Harcerska Palma Wielkanocna
W marcu odbyła się zbiórka grupy harcerzy, podczas której wykonali wielkanocną palmę.
"Orientuj się!"
Na pierwszych zajęciach „Orientuj się!” odbywających się w Szkole Podstawowej w Skułach na początek uczestnicy analizowali różne mapy ze zwróceniem uwagi na legendę i znaki topograficzne. Następnie wzięli udział w grze KIMA ze znakami topograficznymi. Uczestnicy na sygnał przyglądali się rozwieszonym w sali gimnastycznej w niewielkiej odległości od siebie 21 znakom topograficznym i po 3 minutach wracali, rysowali na papierze te znaki, które zapamiętali. Za każdy narysowany poprawnie znak wraz z opisem dostali 3 punkty, sam znak 2 punkty, sam opis 1 punkt.Kolejnym, zadaniem był bieg z wykorzystaniem mapy Gminy Żabia Wola. Grupa musiała dotrzeć na miejsce następnej gry korzystając z mapy - około 2 km. Tam odbyła się Gra: ZBIERANIE ZNAKÓW TOPOGRAFICZNYCH. Na odcinku 400 metrów leśnego duktu, uczestnicy mieli zebrać jak najwięcej ukrytych kartek ze znakami topograficznymi. Kartki znajdowały się nie dalej niż 5 m od szlaku i były z niego widoczne dla uważnego obserwatora. Po zebraniu znaków zawodnik miał 3 minuty na ich opis. Za każdy poprawnie ustalony znak zawodnik otrzymywał 1 punkt.Na zakończenie odbył się marsz z mapą do szkoły. Grupa musiała zadecydować z pomocą mapy, w którą stronę się udać, aby dojść z lasu do szkoły. Po drodze uczestnicy mieli obserwować i zapisać wiosenne oznaki. Za każdą zaobserwowaną oznakę wiosny uczestnik otrzymywał 1 punkt. Zajęcia realizowane są we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.
1
Wiewiórki kodują- Marcowa pogoda
- 7
Archiwum Aktualności