Nasza uczennica klasy 6 Antosia Baraniak wraz ze swoją grupą taneczną "Radlanie" zaprezentowała swój talent. Antosia występuje w grupie tańca i śpiewu ludowego. Podczas Dnia Dziecka miała kolejną możliwość pokazania się na scenie.
Aktualności
Nasze talenty
Dzień Dziecka w klasie 6
Uczniowie z klasy 6 podczas lekcji z wychowawcą zostali podzieleni na dwie grupy i mieli za zadanie wykonać mapę skarbu. Na wstępie, każda grupa ustaliła z wychowawcą miejsce ukrycia skarbu. Już od tego momentu uczniowie pokazali, że mają ciekawe pomysły. To co przedstawili na mapach i sposób w jaki to zrobili świadczy o ich kreatywności i pomysłowości. Pojawiło się zakodowanie wiadomości w alfabecie morse'a, wskazówki w formie rebusów, krzyżówek. A szukanie skarbu to dopiero było wyzwanie. Obydwu grupom udało się go odnaleźć i mogli delektować się smacznym, słodkim smakiem skarbu.
10
Klasa 1 aktywnie spędziła Dzień Dziecka
- 2
Gminny Dzień Dziecka
Podczas imprezy w Żabiej Woli gościnnie wystąpiła nasza „Zerówka”- grupa Wiewiórek przygotowywana przez p. Annę Cebulę. Stroje dla dzieci zakupili rodzice. Brawo! Nasza zerówka dumnie reprezentowała naszą szkołę na Gminnych obchodach Dnia Dziecka w Żabiej Woli. Dzieci zaprezentowały kilka układów tanecznych. Dzielnie odnalazły się w tak ważnej roli.
21
i-Teatr Spektakl: „My psy” z Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi
28 maja br. przedstawienie oglądała kl.1 i zerówka.
O czym marzą psy i ludzie? To był niezwykły spektakl muzyczny, w którym problemy czworonogów ukazane były z perspektywy psa. https://iteatr.tvp.pl/
4
Gminny Dzień Dziecka
Dzień Mamy i Taty w klasie 2
Zapraszamy na półkolonie
Skoolski projekt i Orientuj się!
W maju zostało przeprowadzone wspólne spotkanie dla uczestników scoolskiego projektu i zajęć Orientuj się! w formie biegu terenowego do rezerwatu Skulskie Dęby. Uczestnicy biegu zostali zapoznani z regulaminem gry oraz zasadami zachowania się w rezerwacie przyrody. Pierwsza grupa - chłopcy, z p. Anną to drużyna uciekająca, to oni znakowali drogę i zostawiali zadania dla grupy poszukującej - grupy dziewcząt z p. Urszulą. Pozostawiane zadania dotyczyły znajomości roślin i zwierząt występujących w Skulskich rezerwatach oraz umiejętności posługiwania się w terenie mapą i busolą. W drodze powrotnej role grup się odwróciły i to dziewczęta mogły popisać się pomysłowością ukrywanych zadań. Przewodnikiem naszym w drodze i po rezerwacie był zaprzyjaźniony z nami leśnik, Pan Michał Mirgos. Dziękujemy! Słoneczne, sobotnie przedpołudnie spędziliśmy miło pięknym, naturalnym otoczeniu przyrody.Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Skułach we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.
Dzień Matki w klasie 1
Wszystkie serduszka, życzenia i kwiatki z okazji Dnia Matki w klasie 5
- 1
Egzamin ósmoklasisty 2021
Drodzy uczniowie klas 8, przed Wami wyjątkowe wyzwanie, jakim jest egzamin ósmoklasisty.
Życzymy Wam aby lata nauki zaowocowały wysokimi wynikami egzaminu, które nie tylko spełnią Wasze oczekiwania, ale również otworzą drzwi do realizacji życiowych planów.
Powodzenia!
Szkolny Konkurs Ekologiczny
Z okazji Światowego Dnia Ziemi został zorganizowany Szkolny Konkurs Ekologiczny. W eliminacjach konkursu wzięło udział 12 uczniów z klas VI – VIII. W czwartek 20 maja odbył się finał konkursu. W finale każdą klasę reprezentował 3 osobowy zespół. W jury konkursu zasiadły Panie: Barbara Gradkowska i Kinga Pleśnierowicz. I miejsce zdobyła klasa 7, drugie klasa 6, trzecie klasa 8. Wszystkim serdecznie gratuluję. Organizatorka konkursu - Urszula Kowalczyk
„Już w tym roku rozpoczęliśmy realizację innowacyjnego projektu „Lekcja:Enter”
Projekt ,,Lekcja:Enter"„Lekcja:Enter” (lekcjaenter.pl)
„Lekcja:Enter” to projekt edukacji cyfrowej skierowany do nauczycieli i nauczycielek oraz kadry kierowniczej szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w ramach którego prowadzone są bezpłatne szkolenia szkolenia, podczas których nauczyciele dowiedzą się, jak zmienić sposób prowadzenia swoich lekcji, by bardziej angażowały uczniów, rozwijały w nich umiejętność krytycznego i twórczego myślenia, uczyły pracy w zespole.
Lekcji, które stawiają ucznia na pierwszym miejscu, pozwalając mu na zdobywanie wiedzy drogą własnych doświadczeń i poszukiwań, z pomocą ogólnodostępnych narzędzi cyfrowych, programów i aplikacji.
Projekt ,,Lekcja:Enter” jest realizowany przez trzy organizacje: Fundację Orange, Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Instytut Spraw Publicznych.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. (Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych).
Naszym celem działania jest zmiana sposobu dotychczasowego prowadzenia lekcji przez nauczycieli, poprzez pokazanie im korzyści z wykorzystywania narzędzi cyfrowych, TIK i aktywizujących metod nauczania.
U pani Teresy w ogrodzie
20 maja Wiewiórki wybrały się do ogrodu pani Teresy Szymoniak. Tam dowiedziały się wiele o pracy ogrodnika. Poznały wiele ozdobnych roślin. Odgadywały po zapachu nazwy ziół takich jak mięta. Maj w ogrodzie pani Teresy jest przepiękny!
12
Zajęcia z arteterapii
Półkolonie
Szanowni Państwo,
Już mamy wstępnie opracowanie atrakcje na półkolonie. Oto kilka ważnych informacji:
I. Zgłaszamy chęć do wybranej szkoły:
1. Józefina (5.07 - 16.07): spjozefina@zabiawola.pl
(0-46) 857-82-77
Józefina, ul. Mazowiecka 1,
96-321 Żabia Wola
2. Skuły (19.07 - 23.07): spskuly@zabiawola.pl (0-46) 857-98-28 (wewnętrzny 20 - sekretariat)
3. Ojrzanów (26.07 - 6.08): sp_ojrzanow@zabiawola.pl
SZKOŁA PODSTAWOWA W OJRZANOWIE IM. STEFANII DZIEWULSKIEJ
OJRZANÓW UL. SZKOLNA 1
96-321 ŻABIA WOLA
TEL/FAX 46 857-82-25
II. Do 1.06.2021r. zgłaszamy się do wybranych szkół w celu wpisania na listę.
III. W naszej szkole zgłoszenie to przyjście do sekretariatu, wypełnienie karty zgłoszenia, wpłata należności, podpisanie regulaminu i zgody RODO.
IV. Najpóźniej 7.06 otrzymacie Państwo informację o uruchomieniu zajęć. Jeśli nie będzie wystarczającej ilości chętnych (12 osób), grupa zostanie rozwiązana, a wpłaty w 100% zwrócone.
V. 300 zł to cena za tydzień półkolonii za jednego ucznia w danej szkole. W cenie: wszystkie atrakcje, obiady, podwieczorki.
VI. Ramowy program półkolonii
7 00 – 9 00 schodzenie się uczestników / zabawy ruchowe
9.00 – 9.30 – śniadanie (własne kanapki)
10.00 – 13.00 zajęcia / wyjazdy
13.00 – 13.30 obiad
13.30 – 15.30 zajęcia / wyjścia w teren
15.30 –16.00 podwieczorek
16.00 – 17.00 rozchodzenie się dzieci / zabawy ruchowe
1. Dzień Superbohatera- tworzenie strojów, malowanie buzi, bal i zabawy.
Wyjście do Straży.
2. Dzień Talentów- sensoplastyka- lepienie z różnych mas.
Malowanie na folii farbami.
3. Wielkie gotowanie- robienie kanapek, sałatek, koktajli, babeczek.
Gry i zabaw z językiem angielskim
4. Magiczna zagroda- wyjazd zależny od pogody.
Piknik w lesie. Pogadanki, gry i zabawy.
5. Dzień Pirata- Wycieczka Deepspot?/ Budowanie statków z kartonów, pirackie zabawy
Konstrukcje z klocków Lego.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.
karta-kwalifikacyjna-uczestnik-.docx
Klauzula_Informacyjna_-_Polkolonie_organizowane_w_SP_Skuly.pdf
Oswiadczenie_Opiekuna_prawnego_ucznia_-uczestnika_polkolonii.pdf
"Sadzimy tlen"- uczniowie klasy 6
Uczniowie klasy 6 wzięli udział w akcji "Sadzimy tlen".
Sadzenie drzew to jedno z najbardziej sensownych działań ekologicznych. Zwłaszcza w kraju, który ma najbardziej zanieczyszczone powietrze w Europie.
Zwłaszcza w obliczu zachodzących zmian klimatycznych.
To nasza PRZYSZŁOŚĆ.
Dzięki uprzejmości Pana Andrzeja z okolicznej szkółki, otrzymaliśmy do posadzenia sadzonki drzewek.
24
Jak przyszyć guzik?
19 maja br. Wiewiórki uczyły się przyszywać guziki. Najpierw dzieci ćwiczyły sposoby wiązania węzełków na …skakankach 😊. Każde z dzieci przyszyło swój guziczek, a niektóre Wiewiórki nawet po dwa….Brawo!
10
Projekt: „Teatr wiem co to” zerówka oraz kl. 1
W ramach projektu: „Teatr wiem co to”,18 maja 2021r. zerówka oraz kl. 1 uczestniczyła w kolejnych warsztatach online ( sfinansowanych przez szkołę), organizowanych przez Tatr Baj.
Temat warsztatów: „Aktor – kto to? O pracy i warsztacie aktora.”
Uczestnicy dowiedzieli się, co trzeba umieć, aby zostać aktorem i sami próbowali posiąść aktorskie umiejętności. Ćwiczyli oddech, dykcję, głośne mówienie, próbowali wcielić się w różne postacie. Odkrywali, co trzeba zrobić, aby na scenie stać się kimś innym. Poznali, co to jest rola, scenariusz i kim jest reżyser.9
Archiwum Aktualności