KONCEPCJA FUNKCJONOWANIA I ROZWOJU PLACÓWKI

MOTTO:

„Od tego są uszy, żeby je trzymać do góry”

Maria Kownacka

WIZJA SZKOŁY:

Myślą przewodnią koncepcji funkcjonowania szkoły, są słowa Marii Kownackiej, patronki Szkoły Podstawowej w Skułach. Doskonale pasują do wizji szkoły jaką mamy. Trzymanie uszu do góry oznacza bycie dumnym z placówki, w której jestem uczniem, nauczycielem, pracownikiem administracyjnym, rodzicem dziecka, a także nie poddawanie się w trudnych chwilach i czerpanie doświadczeń nawet z porażek. To także duma z bycia menadżerem, czy posiadania pod swoją pieczą reprezentacyjnej jednostki, a nawet duma z mieszkania w miejscowości, w której jest taka placówka.

Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Skułach jest w centrum uwagi w środowisku lokalnym. Dążymy do sprawnego zarządzania i budowania kompetentnej kadry, bo wiemy, że to jest wizytówką każdej szkoły. Dyrektor dąży do tego, aby otworzyć się na nowe. Poza oczywistymi aspektami funkcjonowania szkoły, o które należy zadbać, tworzymy szkołę, w której:

1. Każdy jest uzdolniony na miarę swoich możliwości

2. Stosuje się nowoczesne standardy pracy wzorowane na rozwiązaniach placówek w Polsce i na świecie

3. Respektuje się najnowsze odkrycia badań nad edukacją

4. Szanuje się tradycję i rozwija ją

5. Buduje się atmosferę szacunku, tolerancji, akceptacji i poczucia bezpieczeństwa.

To filary szkoły, z której każdy absolwent może być dumny dając świadectwo prestiżu tego miejsca.