Aktualności
Badanie kręgosłupa w naszej szkole
Zajęcia rozwijające kretaywność z języka angielskiego w klasie I
Storytelling w edukacji to technika pobudzania wyobraźni słuchaczy za pomocą opowiadania. Historie wzbudzają emocje i rodzą obrazy, czyli aktywizują prawą półkulę mózgu. Dla dzieci i młodzieży to często najbardziej przystępna forma zrozumienia nowych treści. Posługując się powyższą metodą klasa 1 rozpoczęła zajęcia Kreatywny język angielski poznając historię Misia Paddingtona. W trakcie zajęć z nauczycielem angielskiego dzieci słuchały historii w wersji polsko-angielskiej, rozwiązywały labirynt doprowadzając Misia do zasłużonej kanapki z marmoladą czy kolorowały portret głównego bohatera
5
Pierwsze zajęcia z kodowania w klasie III
- 8
Zajęcia praktyczne z matematyki w klasie III
- 8
Projekt edukacyjny realizowany w klasie V na lekcjach z wychowawcą.
Ja w społeczeństwie. Jak mogę zmienić świat?
Podczas zajęć uczniowie będą analizować takie wartości, jak: odpowiedzialność, tolerancja czy wsparcie innych. Dzięki projektowi rozwiną wrażliwość na potrzeby wspólnoty lokalnej oraz znajomość powszechnie przyjętych zasad. Uczniowie będą także budować postawę świadomego uczestnictwa i twórczego zaangażowania w życie społeczne.
Dzień Kropki na języku polskim
15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie klas V- VIII na lekcji języka polskiego odkrywali swoje talenty i poznawali mocne strony. Obejrzeliśmy krótki film animowany o małej Vashti "The Dot". Bohaterką jest mała dziewczynka, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Uczniowie zainspirowani historią Vashti redagowali kropkowe opowiadania oraz listy.
9
Uczniowie klasy V swoją przygodę z lekcjami biologii rozpoczęli od dokonania ciekawych obserwacji i doświadczeń.
- 1
Angielskie Bajanie Klasyka baśni multisensorycznie
Miło nam poinformować, że od września uczniowie naszej szkoły z klas 1-3 podczas zajęć rozwijających kreatywność, wraz z nauczycielem języka angielskiego p. Anitą Staniszewską biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym: Angielskie Bajanie Klasyka baśni multisensorycznie.
Projekt przenosi dzieci w świat najpiękniejszych klasycznych baśni, które czytane są w języku angielskim. Baśnie wplecione są w tok zajęć lub warsztatów w taki sposób, by aktywizować dzieci zarówno językowo, jak i we wszystkich innych obszarach rozwoju. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu podejścia multisensorycznego w nauczaniu języków.
Podczas pracy z baśniami dzieci będą miały okazję aktywizować wszystkie zmysły, rozwijać się we wszystkich obszarach, a także utrwalać angielskie słownictwo zgodnie z wymogami Podstawy Programowej. Dzieci angażując w działaniu wszystkie zmysły
zdecydowanie lepiej zapamiętują to, czego się uczą. Efektywność takich zajęć jest wyższa, niż zajęć prowadzonych metodami transmisyjnymi, w których dziecko jest wyłącznie biernym odbiorcą podawanych mu treści. Aktywności proponowane w ramach projektu korzystnie wpłyną na wszechstronny rozwój dziecka, a zdobyte
podczas zajęć kompetencje zostaną wykorzystane przez dziecko samoistnie, co wpłynie pozytywnie na jego całościowy rozwój, jak również na przyswajanie języka.
Program Angielskie Bajanie: klasyka baśni multisensorycznie jest odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci, a także wymogi edukacyjne zawarte w Podstawie Programowej kształcenia ogólnego. Głównym celem programu jest rozwijanie u wychowanków zamiłowania do języka angielskiego, oswajanie dzieci z tym językiem oraz równomierne i zrównoważone wsparcie we wszystkich obszarach rozwoju.
Tydzień pierwszaków
Dzieci z klasy I świetnie radzą sobie w szkole w pierwszych dniach nauki. Pojawiły się pierwsze rysunki, które ozdobiły tablice w klasie, wychowanie fizyczne jest dla nich wielką przyjemnością, a zajęcia z informatyki również wzbudziły pozytywne emocje. Tak trzymać pierwszaki :)
6
Bawimy się!
W czasie zajęć świetlicowych jak najwięcej czasu dzieci spędzają na świeżym powietrzu. Sprzyja temu piękna, wrześniowa pogoda. Mamy też fantastyczne klocki z których młodzi konstruktorzy potrafią stworzyć cudeńka :)
Narodowe Czytanie
4IX 2021reprezentacja 8 Skulskiej WDH Leśni Ludzie uczestniczyła w Narodowym Czytaniu "Moralności pani Dulskiej" Gabryjeli Zapolskiej.
1
Czuwaj!
10 września w naszej szkole odbyło się spotkanie organizacyjne Harcerek i Harcerzy drużyny Leśni Ludzie. W spotkaniu uczestniczyli też rodzice oraz kandydaci do drużyny.
11
Samorząd uczniowski - wybory, kandydaci, plan pracy
Obchody Światowego Dnia Świadomości o dystrofii mięśniowej Duchenne’a
7 września obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości o dystrofii mięśniowej Duchenne’a. W tym dniu Światowa Organizacja Duchenne'a podnosi świadomość o dystrofii mięśniowej Duchenne'a i Beckera (DMD/BMD) na całym świecie. Dystrofia mięśniowa jest chorobą genetyczną. Niestety nie ma na nią skutecznego lekarstwa, a ogromne znaczenie w funkcjonowaniu osób dotkniętych dystrofią odgrywa rehabilitacja. Nasza szkoła, pokazała swoje wsparcie i solidarność z osobami chorującymi na dystrofię mięśniową zakładając ubranie, które posiadało czerwony kolor np. czerwona bluzka, czerwone spodnie, czy czerwone skarpetki.
Dziękujemy za aktywny udział w akcji.
11
Tablice z naszej szkoły
Potwierdzenie zgłoszenia do XIV edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Kubusiowi Przyjaciele Natury"
Potwierdzenie zgłoszenia do XIII-tej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Zapraszamy na darmowe warsztaty z programowania dla uczniów i nauczycieli! Właśnie wystartowały zapisy!
Zabawy w świetlicy szkolnej
Klasa druga aktywnie spędza czas na ćwiczeniach na świeżym powietrzu. Trzeba się rozruszać po wakacyjnym leniuchowaniu.
Archiwum Aktualności