Aktualności
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Polonistyczne pudełka wiedzy
Przez ostatnie dwa tygodnie uczniowie klasy IV, V, VI, VII, VIII wykonywali polonistyczne pudełka wiedzy. Do zadań dzieci należało: ozdobienie pudełka, stworzenie kart pracy, kopert z ćwiczeniami oraz pomocy dydaktycznych, które ułatwią im zapamiętanie wiadomości z gramatyki.
Powierzone zadania wymagały od uczestników zajęć kreatywności, zdolności plastycznych a także wiedzy z zakresu gramatyki. Uczniowie powtórzyli wiadomości na temat: części mowy, części zdania oraz wypowiedzeń i stworzyli polonistyczne pudełka wiedzy. Efekty ich pracy przedstawiają poniższe zdjęcia.
71
„Legenda o warszawskim Bazyliszku”- projekty kostiumów wykonane przez uczniów klasy IV.
Uczniowie klas IV prezentowali na lekcji języka polskiego projekty kostiumów bohaterów „Legendy o warszawskim Bazyliszku”. Dzieci mogły wykazać się talentem aktorskim, pomysłowością i wyobraźnią. Kreatywnością wykazali się również rodzice. Na zdjęciach możemy podziwiać cebularkę oraz krawca.
Rozwijamy swoje talenty
Uczniowie klasy V na lekcji języka polskiego przedstawili w formie mapy myśli listę aktywności, które pomogą im rozwijać różne talenty i umiejętności.
1
Kraj, który pragnę odwiedzić
Po omówieniu działu „Odkrywanie świata” uczniowie klasy VI przygotowali na lekcję języka polskiego prezentację o kraju, który pragną odwiedzić. W swojej pracy uwzględnili informacje o: położeniu wybranego państwa, miejscach, które chcieliby zobaczyć, lokalnej kuchni, zwyczajach charakterystycznych dla mieszkańców tego kraju.
Zaświadczenie dla koordynatora akcji Międzynarodowy Dzień Dzieka z UNICEF
Dyplom Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF
Prace projektowe z matematyki
W ramach utrwalenia zdobytej wiedzy uczniowie wykonali modele brył oraz plansze z wzorami figur płaskich.
2
Tropiciele śladów
Uczniowie klasy II na lekcji przyrody poszukiwali tropów zwierząt. Znaleźli także na drzewie "kuźnię dzięcioła" oraz zimowe schronienie jeża. Po udanym spacerze wszyscy wesoło bawili sie na śniegu.
13
Sensoplastyka
Sensoplastyka niepostrzeżenie zagościła w szkole. Dzieci w świetlicy skrupulatnie wyklejały zwierzęta przy pomocy ziaren. Pomysły były bardzo twórcze i kreatywne.
A indywidualnie pracujemy tak
- 5
Zimowe zabawy klasy 1
Śmiechu było mnóstwo, buzie rumiane i zadowolone.
Zajęcia „Jak się uczyć?”
Mapy myśli to jeden z najlepiej znanych sposobów na utrwalanie definicji i pojęć o szerokim zakresie. Przypomnieliśmy sobie jak tworzyć takie mapy mentalne. Przykłady z języka polskiego i języka angielskiego posłużyły jako dobry wstęp do zajęć.
Kolejne zajęcia z klockami Lego
W lutym w Szkole Podstawowej w Skułach odbyły się kolejne zajęcia “Filozoficzne klocki Lego”. Tematem zajęć był Mój wymarzony dom. Dzieci pracowały w 3 grupach. Tego dnia oprócz wykazania się kreatywnością musieli jeszcze pamiętać o współpracy w zespole. Widoczny był podział obowiązków, jedni budowali ściany i urządzali wnętrze, inni część ogrodową, baseny, zjeżdżalnie, tarasy. Dzieci mogły się namacalnie przekonać, że umiejętność dobrej współpracy przynosi efekty. Zajęcia są realizowane we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.
2
Bal karnawałowy
"Woda, powietrze, ogień"
Na kolejnych zajęciach „Woda, powietrze, ogień” organizowanych we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach w Szkole Podstawowej w Skułach, sfinansowanych ze środków Fundacji PZU uczestnicy kontynuowali eksperymentowanie ze śniegiem i lodem. Sprawdzali czy szybciej stopi się śnieg zmieszany z solą, czy bez niej. Dowiedzieli się jak powstają góry lodowe oraz jak zachowują się na wodzie. Sprawdzili również czy zamarznięte w lodzie przedmioty - liście, igły, gałązki, plastik itp..- będą dobrze zachowane.
Scoolski projekt
Kolejne zajęcia w ramach scoolskiego projektu prowadzonego w Szkole Podstawowej w Skułach we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowanego ze środków Fundacji PZU zostały podzielone na dwie części.
W pierwszej części spotkania rozpoznawaliśmy gatunki drzew i krzewów iglastych. Uczniowie w parach przyporządkowywali nazwy roślin (otrzymane na kartonikach) do gałązek z igłami i szyszek leżących na stolikach każdej pary. Można było skorzystać z atlasów i przewodników.
W drugiej części zajęć uczestnicy wzięli udział w grze terenowej. Otrzymali mapki terenu szkolnego, na których były zaznaczone wybrane do rozpoznania gatunki drzew i krzewów. Należało odnaleźć wśród wielu drzew w ogrodzie, drzewo oznakowane karteczką, rozpoznać je oraz na mapce w odpowiednim miejscu zapisać nazwę gatunkową. Zajęcia w terenie dostarczyły uczestnikom wiele radości i przeróżnych emocji. Wszyscy chcieli być najlepsi, zająć pierwsze miejsce, a poza tym świetnie się bawili.
2
Konkurs "Najciekawsza przygoda przyjaciół z Ekozakątka"
Najlepsze prace uczniów z klas 0-III zostały nagrodzone.
18
Pierniczki w klasie II
Klasa II postanowiła upiec pierniczki, łamiąc stereotyp, że pieczemy je na święta. Nie, pierniczki są wspaniałe cały rok!
39
Bilet powrotny do biblioteki
Uczniowie klas I-III zostali zaproszeni do akcji czytelniczej, podczas której otrzymali bilet powrotny do biblioteki. Akcja ta jest formą zabawy i zachęca uczniów do czytania. Uczniowie wypożyczają książkę z danej kategorii, czytają i opowiadają o niej, a nauczyciel-bibliotekarz kasuje odpowiednią ikonkę.
Archiwum Aktualności