• Wycieczka do Warszawy

• Dziś klasy 1-3 miały niezwykłą wycieczkę do Warszawy! Oglądaliśmy przedstawienie "Kosmiczny pokój" w Teatrze Guliwer, a następnie udaliśmy się na fantastyczną zabawę do sali zabaw "Kolorado". Dziękujemy wszystkim za udział i wspaniałą atmosferę!

• Rekrutacja do klasy 1 na rok szkolny 2024/2025

• Szanowni Państwo, od dnia 11.03.2024r. do 27.03.2024r. będzie prowadzona rekrutacja uczniów
            naszego obwodu szkolnego do klasy pierwszej.
            Dokumenty potrzebne do zapisu dziecka znajdują się na stronie internetowej szkoły w zakładce
            Dokument → Rekrutacja, lub w sekretariacie.
            Uzupełnione dokumenty dostarczamy do sekretariatu szkoły ( tymczasowa lokalizacja: Słubica Dobra,
            ul. Słoneczna 36) w godzinach pracy sekretariatu. Przy składaniu dokumentów należy okazać
            dokument tożsamości rodzica oraz akt urodzenia dziecka.
            W razie pytań prosimy o kontakt:
            telefoniczny: 46 857 98 28 lub 571 421 310
            e-mail: spskuly@zabiawola.pl

• Ciekawe zawody

• Uczniowie klasy 3 mieli okazję poznać kolejny ciekawy zawód, jakim jest administrator chmurowy. Tata jednej z uczennic omówił krótko historię komputerów, ze zwróceniem uwagi na systemy operacyjne. Następnie wyjaśnił pojęcie "chmury" oraz sieci komputerowych i wirusów. W skrócie przedstawił jak doszedł do tego czym zajmuje się obecnie.

• List do Króla Karola III

• Uczniowie klasy 3 przygotowali list do Króla Karola III z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia i serdecznymi pozdrowieniami z Mazowsza.

Fantazyjne portrety Króla Karola dołączyliśmy do listu i zdjęcia klasowego.

Właśnie dla takich przesyłek warto być brytyjskim monarchą.

• Wyjątkowa lekcja

• W piątek, klasa druga miała niezwykłą okazję uczestniczyć w wyjątkowej lekcji, podczas której jeden z uczniów klasy czwartej, Hayden, mógł zaprezentować nam swój talent muzyczny. Chłopiec przyniósł na zajęcia swoje skrzypce, o których opowiadał z wielkim zainteresowaniem. Każdy z nas miał możliwość dotknięcia instrumentu, zadawania pytań, oraz podjęcia próby gry na nim. Na koniec Hayden zagrał nam utwór pt. „Krakowiak”.

Ta lekcja była niezwykle fascynująca i inspirująca, a my z radością patrzymy w przyszłość, mając nadzieję, że Hayden będzie częstym gościem w naszej klasie.

• Historia w klasie IV

• Klasa IV na lekcji historii omawiała wielkie odkrycie Mikołaja Kopernika. Uczniowie po zapoznaniu się z informacjami z podręcznika uzupełnili mapę myśli. Jest to jedna z metod notowania, która pozwala zwiększać efektywność pracy i zapamiętywania oraz aktywować współpracę obu kul mózgowych. To jedna z pierwszych map myśli w wykonaniu czwartoklasistów i z pewnością nie ostatnia.

• Projekt Czytuś

• W drugiej klasie pojawił się Czytuś - sympatyczny miś, który uwielbia słuchać czytanych opowieści! Misiek ten przyniósł ze sobą swój specjalny 'pamiętnik czytelniczy', w którym dzieci będą opisywały, o jakich historiach czytały. Na pierwszej stronie pamiętnika umieszczony jest list od samego Czytusia, adresowany do całej klasy. Codziennie inny uczeń zostaje wylosowany, aby zabrać misia do domu. Już dziś sympatyczny misiek powędrował do pierwszej uczennicy.

Czytuś to projekt wielowymiarowy. Nie tylko promuje czytelnictwo, ale także integruje zespół klasowy. Dzieci zacieśniają więzi, czując się cząstką większej całości składającej się na Czytusiowy Pamiętnik. Czytane książki są odzwierciedleniem zainteresowań uczniów, dzięki temu możemy ich lepiej poznać

• Grodziskie Talenty

• Grodziskie Talenty - nasze stoisko makramy i szydełka zrobiło furrorę. Rodzina Gracias pięknie zaśpiewała i zagrała, Agata sprawdziła się w roli prowadzącej, a Zuzia wystąpiła z zespołem Radlanie z Domu Kultury. Dziękujemy wszystkim, a zwłaszcza p. Monice, p. Basi i p. Robertowi, że wspierali naszych i promowali naszą szkołę.

• Jak dbać o zęby?

• W dniu dzisiejszym uczniowie kl. II rozmawiali o wizycie w gabinecie stomatologicznym. Omawialiśmy znaczenie higieny jamy ustnej oraz poznaliśmy pracę stomatologa. Po naszych dzisiejszych zajęciach wizyta u stomatologa powinna być dla dzieci przyjemnością, a nie tylko spotkaniem pełnym obaw.