• 🚑📚 Dziś odbyły się pierwsze zajęcia w ramach programu #RatujemyIUczymyRatować#! 🚑📚

          • Dzięki zaangażowaniu uczniów klas 2 i 3, poznaliśmy tajniki pierwszej pomocy, ucząc się jak zadbać nie tylko o bezpieczeństwo poszkodowanych, ale również o swoje własne.

            Nasi mali bohaterowie byli niezwykle aktywni, dzielili się swoimi doświadczeniami i słuchali siebie nawzajem.

            Po zajęciach przenieśliśmy się na dwór, gdzie wszyscy chętni wzięli udział w emocjonującej grze terenowej!

            Dziękujemy dzieciom za zaangażowanie w pierwsze zajęcia w ramach programu #RatujemyIUczymyRatować#!

          • Wizyta w klasie 3

          • Uczniowie klasy 3 mieli przyjemność gościć jednego z naszych rodziców, który podzielił się z nami wiedzą na temat cukrzycy. Cukrzyca to niezwykle ważny temat, który dotyka coraz większej liczby osób, również dzieci. Dlatego tak istotne jest, abyśmy wszyscy mieli odpowiednią świadomość na temat tej choroby oraz umieli właściwie reagować w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnej.

            Nasz gość przekazał nam wiele cennych informacji na temat cukrzycy, w tym:

            Czym jest cukrzyca?

            Cukrzyca to przewlekła choroba metaboliczna, charakteryzująca się zaburzeniami gospodarki węglowodanowej, które prowadzą do podwyższonego poziomu cukru we krwi.

            Jak reagować w przypadku hipoglikemii i hiperglikemii?

            Rodzic podkreślił znaczenie szybkiej i odpowiedniej reakcji w przypadku wystąpienia hipoglikemii (zbyt niski poziom cukru we krwi) oraz hiperglikemii (zbyt wysoki poziom cukru we krwi). Wskazał na konieczność stosowania odpowiednich środków, takich jak podanie glukozy w przypadku hipoglikemii lub zastosowanie insuliny w przypadku hiperglikemii.

            Na co zwracać uwagę?

            Był to moment szczególnie istotny, ponieważ omówiono objawy, na które należy zwracać uwagę, mogące świadczyć o zaburzeniach poziomu cukru we krwi. Do najczęstszych zaliczają się zmęczenie, osłabienie, drażliwość, nadmierne pragnienie, częste oddawanie moczu, utrata świadomości.

            Podsumowując, wizyta naszego rodzica była niezwykle pouczająca i przydatna. Dziękujemy.

            Dziękujemy również Fundacja Dla Dzieci z Cukrzycą za upominki.

          • Wycieczka klasy 2

          • W dniu dzisiejszym klasa 2 wybrała się na wycieczkę do Grodziska Mazowieckiego. Pierwszym punktem programu było odwiedzenie Biblioteki Pedagogicznej w Grodzisku Mazowieckim, gdzie uczniowie mieli szansę wziąć udział w warsztatach wielkanocnych. Podczas tych zajęć dzieci przypominały sobie najważniejsze tradycje wielkanocne oraz wykonywały prace plastyczne. Następnie grupa udała się do grodziskiego Planetarium. Tam uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których obejrzeliśmy film w technologii 3D, przedstawiający zmiany pór roku na Ziemi. Po filmie mieliśmy okazję podziwiać fantastyczne zdjęcia kosmosu oraz obiektów pozaziemskich, co wzbudziło zachwyt wszystkich uczniów. Na zakończenie udaliśmy się na taras widokowy, gdzie mogliśmy obserwować Słońce. To niezwykłe doświadczenie dostarczyło nam kolejnej porcji fascynującej wiedzy o kosmosie, dodatkowo wzbogacając naszą wycieczkę.

          • GOTOWI NA ŚWIĘTA

          • Za nami Wielki Post. Mieliśmy sporo czasu na przypomnienie wszystkich zwyczajów i tradycji związanych z Wielanocą. Był czas na robienie dekoracji świątecznych, wiemy, kiedy możemy stać się Szymonem lub Weroniką z Drogi Krzyżowej a w koszyczkach nie zabraknie bukszpanu i baranka. Za nami już Rekolekcje i Niedziela Palmowa. Przed nami Wielki Tydzień, w którym będzie trochę smutku, pokory i wyciszenia, ale z radoscią w sercach czekamy na szczęśliwe Alleluja! Wesołych Świąt!

          • #SkarpetkoweWyzwanie

          • Skarpetki nie do pary są symbolem Dnia Zespołu Downa, ponieważ ludzie dotknięci tą chorobą mają dodatkowy chromosom – chromosom 21 w kształcie skarpetki. Skarpetkowe wyzwanie odbywa się co roku 21 marca z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Tego dnia ludzie wkładają skarpetki nie do pary, aby wyrazić ludzką różnorodność. Celem akcji jest szerzenie wiedzy na temat osób z zespołem Downa. Również społeczność naszej Szkoły okazała swoje wsparcie osobom dotkniętym tym schorzeniem zakładając dwie różne skarpetki. #SkarpetkoweWyzwanie w klasach I-III poprzedziło wysłuchanie opowiadania o przygodach Skarpetki Fredzi, a w klasach IV-VIII prezentacja o tej chorobie. Podczas ożywionych rozmów, nasi uczniowie wykazali się wiedzą, w jaki sposób możemy pomagać osobom z niepełnosprawnościami.

          • Niezwykła lekcja muzyczna w klasie 2!

          • W piątek mieliśmy przyjemność gościć Haydyna, ucznia klasy 4, który poprowadził fascynującą lekcję muzyki!

            Haydyn nie tylko przypomniał dzieciom podstawowe pojęcia muzyczne, takie jak klucz wiolinowy, pięciolinia, pole i linie, ale także zaprezentował im kolejny instrument - melodykę!

            Jego pasja i umiejętności sprawiły, że dzieci nie tylko uczyły się, ale także bawiły podczas tej wyjątkowej lekcji. Dziękujemy Haydynowi za wspaniałe zajęć i inspirację, którą przekazał naszym uczniom!

          • Sukces naszego ucznia

          • Konkurs InstaLogik V edycja 2023/2024

            InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP.

            Konkurs organizowany był przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

            W roku szkolnym 2023/2024 brało w nim udział 7 uczniów naszej szkoły.

            Dwóch z nich Karol Hołdak i Tymoteusz Pastucha zakwalifikowało się do II etapu konkursu.

            W trzecim etapie walczył Tymoteusz uczeń klasy IV.

            Nasz uczeń uzyskał najlepszy wynik ogólnopolski oraz tytuł Laureata I miejsca.

            Gratulacje dla wszystkich uczestników.

            Ewa Banasiak

             

          • Pierwszego Dnia wiosny dużo się u nas działo

          • Urząd Gminy, CUW i OSiR dotrzymali słowa, bo zorganizowali nam wspaniałe przywitanie wiosny. Pogoda dopisała, wiec było jeszcze przyjemniej. Takiego dnia z atrakcjami potrzebowaliśmy. Była poloteryjna wyprzedaż dla Damiana zorganizowana przez p. Monikę Drągowską i p. Ewę Banasiak, warsztaty ogrodnicze - sadzenie świerków i kwiatów oraz sianie rzeżuchy przygotowane i poprowadzone przez p. Marcina Niebrzydowskiego z Urzędu Gminy, aktywność sportowo-integracyjna w postaci gry sprawnościowej przygotowanej przez p. Iwonę Truszkowską i p. Marikę Wdowiak z OSiRu, poczęstunek przygotowany przez p. Kamilę Piątek i p. Annę Srokę z CUW. Były pyszne i zdrowe owoce, soki, batony zbożowe i chipsy jabłkowe, a dla bezpieczeństwa każdy dostał odblask Żabia Wola Gmina z Naturą. Ze strony szkoły przygotowaliśmy robienie pisanko-wyklejanek nadzorowanych przez p. Marzannę Mastalerz. Każdy mógł dowolnie ozdobić prawdziwe jajo uruchamiając wyobraźnię. Całe grono pedagogiczne włączyło się do zabawy. Dziękujemy Urzędowi Gminy Żabia Wola za taką moc atrakcji i za to, że można na Was liczyć. Miał być fajny Pierwszy Dzień Wiosny i był. Dziękujemy 

          • Poniedziałek w naszej szkole był intensywny

          • Poza lekcjami mieliśmy gości z Zespołu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach oraz Centrum Słuchu i Mowy. W związku z realizacją Programu dotyczącego wyrównywania szans edukacyjnych u dzieci na terenie gminy Żabia Wola odbyły się badania słuchu oraz trudności w czytaniu i pisaniu wszystkich chętnych uczniów. Program jest bezpłatny dla uczniów, całość umowy sfinansowana przez Gminę Żabia Wola. Dziękujemy za profesjonalne badanie i sprawną realizację Instytutowi w Kajetanach.