• Obserwacje przyrody

• Klasa 3 raz w miesiącu wybiera się na spacer w stałe miejsce aby obserwować zmieniającą się przyrodę. Doskonale to widać na kilku zdjęciach. Została na nich porównana przyroda pod koniec września i pod koniec października. Reszta zdjęć to już taka mała jesienna sesja.

• KONKURS „RODZINNY STROIK BOŻONARODZENIOWY”

• REGULAMIN KONKURSU

„RODZINNY STROIK BOŻONARODZENIOWY”

Tworzenie stroików w czasie Świąt Bożego Narodzenia to piękny zwyczaj przekazywany z pokolenia na pokolenie. Poprzez konkurs pragniemy, aby obyczaj ten stał się narzędziem popularyzowania sztuki ludowej oraz kultywowania tradycji jako formy wyrazu artystycznego uczniów naszej szkoły i ich rodziców.

Mamy nadzieję, iż konkurs ten stanie się tradycją w naszej szkole.

Temat konkursu:

„Rodzinny Stroik Bożonarodzeniowy”- kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia w rodzinie i naszej szkole.

Organizator konkursu:

Rada Rodziców w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Skułach. Fundatorem nagród jest Rada Rodziców w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Skułach.

Cele konkursu:

 Pielęgnowanie zwyczajów i tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

 Nawiązanie bliższych relacji rodzinnych.

 Kultywowanie tradycji tworzenia stroików świątecznych z pokolenia na pokolenie.

 Rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci oraz dorosłych.

 Wdrażanie do dbałości o estetykę pracy.

 Kształtowanie uczciwego współzawodnictwa.

Uczestnicy konkursu:

Konkurs skierowany jest do uczniów Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Skułach i ich rodzin.

Jury

Prace zostaną ocenione poprzez komisję powołaną przez organizatora. Decyzja jury o nagrodach jest ostateczna i nieodwołalna. Jury będzie oceniało stroik według następujących kryteriów:

1. Ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu.

2. Dobór i wykorzystanie materiałów.

3. Wkład pracy.

4. Estetyka pracy.

5. Walory plastyczne ( kompozycja, kolorystyka, dodatki).

Warunki uczestnictwa:

 Wykonany stroik odpowiadający regulaminowi należy dostarczyć w terminie 23-24.11.2023 r. w godzinach 08.00-10.00 do Rady Rodziców.

 Wyniki konkursu i wręczenie nagród (3 pierwsze miejsca) odbędzie się 01.12.2023r. w naszej szkole.

 Każdy uczeń może dostarczyć jeden stroik (wykonany rodzinnie), nigdzie dotychczas nie pokazywany i nie nagradzany w innym konkursie.

 Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.

 Stroiki dostarczone po terminie nie będą brały udziału w konkursie.

 Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest czytelne wypełnienie metryczki dołączoną do stroika zawierającą imię i nazwisko autora pracy, klasę,

Technika wykonania stroika:

Stroik należy wykonać w formie przestrzennej. Materiał, technologia i rozmiar stroika są dowolne.

Uwagi końcowe:

Informacje, regulamin i załączniki będą dostępne u organizatora tj. Rady Rodziców bądź sekretariacie szkolnym.

Każdy uczestnik konkursu biorąc w nim udział wyraża zgodę na sprzedaż stroika na kiermaszu świątecznym.

Przystąpienie uczestnika do konkursu jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu. O sprawach nieujętych w regulaminie decyduje organizator.

• Lekcja historii w klasie VIII

• Pomysł na sprawdzenie wiedzy w innej formie było strzałem w dziesiątkę. Polskie jednostki biorące udział w II wojnie światowej nie są już takie straszne. Brawo.

• Wizyta na budowie

• Razem z Przedstawicielami Rady Rodziców sprawdziliśmy jak postępują prace zabezpieczeniowe przed zimą. Budynek jest ocieplany, dach jest w trakcie montażu, aby woda nie dostawała się do środka, teraz trwa wypompowanie zebranej wilgoci i osuszanie, żeby moc ogrzać budynek i dokończyć prace. Zapowiada się obiecująco. Trzymamy kciuki za to, żeby udało się wkrótce wykończyć wewnątrz. Mimo opóźnienia znów jesteśmy na dobrej drodze.

• "Wspólnie mocniejsi - uczymy się przez integrację"

• Uczniowie klasy 3 biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Wspolnie mocniejsi - uczymy sie przez integrację". W ramach projektu wykonali pierwsze zadanie "Bajkowy świat - tworzymy własne postacie bajkowe". Zadanie wydaje sie proste, ale jednak nie jest tak łatwo wspólnie ustalić plan działania - sztuka pojścia na kompromis miała tu ogromne znaczenie.

• "Spotkanie z królowa- zajęcia z matematyki"

• W ramach projektu Mistrzowie Kompetencji w Gminie Żabia Wola sfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, odbyło się kolejne spotkanie z uczniami. Tym razem było mierzenie pojemności, obliczenia zegarowe i kalendarzowe, odczytywanie temperatury oraz mierzenie długości.