• Bogowie greccy w klasie 5

• Do naszej szkoły z samego Olimpu przybyli bogowie. Uczniowie z klasy 5 na lekcji historii zaprezentowali wylosowanych przez siebie bogów greckich. Każdy z uczniów przygotował z pomocą rodziców odpowiednie stroje, atrybuty oraz  informacje o danym bogu czy bogini.  Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów i ich kreatywności tego dnia naprawdę przenieśliśmy się w świat mitycznych bogów.

• Konferencja #KTOŚ

• 25X2022 r. przedstawicielki naszej Rady Pedagogicznej uczestniczyły w konferencji #KTOŚ - konsekwencje anonimowości, która odbyła się w Warszawie. Prelegenci wymieniali doświadczenia, informacje dotyczące aktualnej kondycji psychicznej dzieci i młodzieży. Prelegenci wydarzenia : dr n. med.Cezary Żechowski, prof.dr Jan. Irena Namysłowska , Maria Snarska, pisarka Justyna Suchecka, stand-uper Adam Van Bendler, Weronika Snoch(Nastoletni Azyl), Przemysław Kaca - Fundacja Latorośl oraz Marysia Pyrek i Natalia Królak - autorki kampanii " Spójrz na siebie".

• Światełko pamięci

• Zbliża się dzień Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny oraz rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku odwiedzamy groby naszych bliskich, by zapalić znicz, położyć kwiaty, postać w zadumie, powspominać, pomodlić się za zmarłych. W tym roku postanowiliśmy na religii, zrobić samodzielnie światełko pamięci dla naszych bliskich. Po krótkiej rozmowie na temat pamięci o przodkach oraz bohaterach naszej Ojczyzny zabraliśmy się do pracy. Efekty zobaczcie sami.

• Warsztaty historyczne

• 20 października do naszej szkoły przyjechali przedstawiciele Fundacji Terra Desolata.

Dzięki Projektowi "Gra o wiedzę"  uczniowie mieli okazję wziąć udział w zajęciach archeologiczno-historycznych.

Uczniowie klas III- VII przekonali się, że historia wcale nie jest nudna.

Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy: klasy III-IV i V-VII. Rozgrywali grę przy gigantycznej planszy, przenosząc się do czasów rozbicia dzielnicowego. Mieli za zadanie stawić czoła najeźdźcom i powiększyć swoje księstwo.

Uczniowie tworzyli sojusze, podejmowali ważne decyzje, współpracowali w swoich drużynach. Był to dzień pełen wrażeń.

• Ciekawa lekcja historii

• Klasa V na lekcji historii pogłębiała wiedzę z zakresu różnych systemów znaków - od rysunków naskalnych do współczesnego alfabetu. Uczniowie spróbowali swoich sił w pisaniu pismem klinowym.

Pismo klinowe to jedna z najstarszych na świecie odmian pisma, powstała na Bliskim Wschodzie, stworzona najprawdopodobniej przez Sumerów ok. 3500 lat p.n.e.Nazwa pochodzi od kształtu znaków odciskanych na glinianych tabliczkach za pomocą kawałka trzciny.

Zamiast gliny była plastelina, zamiast trzciny - wykałaczki, ale i tak było super :)

• Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

• Dnia 20 października 2022r. odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowania na uczniów.

Najpierw pierwszoklasiści przedstawili bogaty program artystyczny, na który składały się wiersze i piosenki. W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klasy 1 ślubowali godnie reprezentować swoją szkołę , swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem jak czarodziejską różdżką ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej szkolnej rodziny. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Po uroczystej akademii dzieci udały się do klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

• Wizyta w sklepie

• 18 październik dzieci z klasy 1 wybrały się do pobliskiego sklepu spożywczego. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu. Ponadto zwrócono uwagę na sposób robienia zakupów oraz użycie zwrotów grzecznościowych. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki, lodówki. Wizyta w sklepie była zarówno doskonałą lekcją pod względem właściwego zachowania się w miejscu użyteczności publicznej, jak również ogromną frajdą dokonania w nim zakupów.

Ponadto dzieci otrzymały słodkie upominki, za które wszyscy z radością podziękowali.

Serdecznie dziękujemy Pani , które przyjęły nas z dużą sympatią i serdecznością.

• ŚWIETLICA Finisz jesiennego konkursu wiedzy przyrodniczej

• 17 X 2022 Klaudia z kl.3 wraz z Zosią z kl.3 zakończyły przygotowany przez siebie konkurs przyrodniczy. Pierwsze cztery miejsca zajęli: Martyna z kl. 4, Zoja z kl.2, Lena z kl. 3 oraz Piotr i Maria z kl. 3. W zmaganiach brało udział siedemnaścioro dzieci. Ogromne wyrazy uznania dla Klaudii za kreatywność, za przygotowanie konkursu oraz dyplomów i nagród! Brawa dla Wszystkich Uczestników AC

• Jesienna edycja świetlicowego konkursu skoków przez skakankę zakończona!

• 11 X 2022 dwudziestu uczestników świetlicowego konkursu "skakankowego" otrzymało pluszowe nagrody oraz dyplomy. Podium zajęli uczestnicy, którzy skoczyli ponad 100 razy (dwa pierwsze miejsca - ponad 300): I miejsce Agata kl.7 II miejsce Klaudia kl.3 III miejsce Zofia kl.3 Wielkie brawa dla Wszystkich, którzy podjęli wyzwanie! Ogromne podziękowanie dla Rodziców Sandry z kl. 1 oraz Adama z kl. 4 za dostarczenie pluszaków! AC