Podczas zajęć świetlicowych dużą popularnością cieszą się m.in.gry: "Catan", "Farmer" "Skaczące czapeczki", "Listonosze", "Monopol", „Milionerzy” i ostatnio także warcaby. Wśród karcianek królują: "Dobble" i "Palce w pralce":) Dzieci lubią także układać puzzle.
Świetlica: Gramy w planszówki
- 1
Etyka w systemie mieszanym stacjonarno-zdalnym 2.12
Temat: Czy pomaganie jest trudne? Analiza wypowiedzi Pani Janiny Ochojskiej na temat działalności Polskiej Akcji Humanitarnej oraz analiza szkolnej działalności charytatywnej.
Lekcje zdalne i w trybie mieszanym stacjonarno zdalnym 2.12
- 1
ŚWIETLICOWE ANDRZEJKI
29 XI, w wigilię imienin Andrzeja, w naszej świetlicy, urządziliśmy zabawy andrzejkowe. Układaliśmy buty: który pierwszy wyjdzie za drzwi, losowaliśmy imiona przyszłych sympatii, a także laliśmy wosk przez klucz i zastanawialiśmy się, co przedstawia cień naszych woskowych figurek.Dużo emocji wzbudziło też kręcenie butelki 😊
10
Andrzejki w klasie 4
Warsztaty z teorii gier
01.12.2021 r. uczniowie klasy VII i VIII w ramach lekcji matematyki uczestniczyli w warsztatach online O grach, w których zachowania jednostek
kształtują byt społeczności ("O dylemacie więźnia i wypasaniu krów")
zorganizowanych przez Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.
Uczniowie wzięli udział w kilku grach, dzięki którym zobaczyli jak próba indywidualnego zysku prowadzi do strat całej społeczności i każdego z osobna. Zobaczyli też, jak wprowadzenie podatku może paradoksalnie wzbogacić podatników. Nacisk położony był na tworzenie prostego matematycznego modelu zjawisk społecznych.
Udział w warsztatach poszerzył horyzonty uczniów oraz zaciekawił i zachęcił do studiowania nauk ścisłych w przyszłości.9
Lekcje zdalne 1.12.
Matematyka w klasie 6 i w klasie 3
Szkolenie
30.11 pracownicy szkoły przeszkolili się w zakresie wiedzy o cukrzycy i sposobów postępowania z osobą chorą na cukrzycę. Wiedza ta jest niezbędna w codziennym życiu, bo cukrzyca to choroba XXI wieku i każdy powinien wiedzieć jak postępować na co dzień, ale również w sytuacjach kryzysowych
,,Statystycznie młody człowiek”
Grupa projektowa ,,Statystycznie młody człowiek” na kolejnym spotkaniu rywalizowała w grach, które cieszą się ich dużym zainteresowaniem.
Później uczniowie przystąpili do praktycznego zastosowania statystyki i rozwiązali zadania tekstowe o danej tematyce.
W trakcie pracy korzystano z różnorodnych aplikacji dostępnych w sieci.
Świetlica: Fantastyczne konstrukcje
Podczas świetlicowych zajęć dzieci tworzą niesamowite, pomysłowe konstrukcje.
Często są to prace zespołowe, ale nie brakuje też konstrukcji indywidualnych.
3
,,Zabawa symetrią”
Zajęcia projektowe 27.11.2021 r.
Grupa projektowa ,,Zabawa symetrią” zajmowała się mozaikami.
W tym dniu uczniowie zapoznali się z możliwościami wykorzystania mozaiki do nauki: symetrii, ciągów logicznych, ułamków, obliczeń obwodów figur itp. Oglądali zdjęcia budowli, w których mozaiki były nieodzownym elementem.
Na podstawie zdobytej wiedzy przystąpili do wykonywania własnych prac praktycznych.19
GeniBoty w akcji
W czasie piątkowych zajęć świetlicowych, uczniowie kl. 2 uczą się programowania. Roboty GeniBoty wykonują różnorodne zadania zaprogramowane przez cztery zespoły uczniów: szukają hasła, śpiewają, poruszają się według kodów.
„Szkoła do hymnu” – podziękowanie za udział w akcji
Szanowni Państwo,
w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło mi poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 21 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 260 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami!
Zachęcam Państwa do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/prawie-21-tys-zgloszen-do-akcji-szkola-do-hymnu--wielki-final-inicjatywy-mein.
Z wyrazami szacunku
Anna Ostrowska Rzecznik Prasowy Ministerstwo Edukacji i Nauki
Zmiana numeru telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży na 800-12-12-12
Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Poniżej przekazujemy link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/.
"Kształtowanie Przestrzeni"
Podpisaliśmy porozumienie z Fundacją Promocji Architektury SARP. Dzięki działaniom w ramach dofinansowania Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie "Kształtowanie Przestrzeni" profesjonalny architekt przeprowadzi 10 godzin zajęć lekcyjnych uwzględniających podstawę programową z techniki, geografii, wiedzy o społeczeństwie oraz elementy wychowawcze.
Informacje
Dzięki udziałowi w programie „Lekcja Enter” i „Aktywna Tablica” zakupiliśmy 6 nowych komputerów. Wreszcie wymienimy komputery w salach, które będą sprawniej współpracowały z tablicami interaktywnymi i monitorami oraz rzutnikami. Z zebranych używanych komputerów tworzymy mini salkę informatyczną na parterze, aby stworzyć większą dostępność dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się.
Konkurs plastyczny "Choinka świąteczna"
Gotowi na czekanie
Rozpoczynamy Adwent, okres wyczekiwania na nadejście narodzin Pana Jezusa. W tym czasie staramy się uczestniczyć w mszach świętych zwanych roratami. Wtedy zabieramy ze sobą zapalone lampiony. Światełko zapalonego lampionu oznacza czuwanie, abyśmy nie przegapili tego, co dla nas najważniejsze. Uczniowie z młodszych klas właśnie takie lampiony robili na religii. Pomysłów było wiele. Każdy starał się pomagać i podpowiadać, aby wszystkie lampiony były pięknie udekorowane. Udało się. Na ten wyjątkowy czas zrobiliśmy również sobie postanowienia, z których postaramy się wywiązać.
3
Pierwsza pomoc w pierwszej klasie
- 6
Laboratoria Przyszłości
Nasza szkoła pozyskała 60000zł na nowoczesne wyposażenie szkoły w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". Dzięki temu znacznie łatwiej będzie prowadzić zajęcia techniczne, informatyczne, fizyczne, czy nawet akademie i apele.
Archiwum Aktualności