• Grudniowe czytanie

W grudniu uczniowie spędzali czas na wspólnym czytaniu książki Ingelin Angerborn "Kosmiczne święta". Jest to opowieść składająca się z 24 rozdziałów na każdy grudniowy dzień aż do Wigilii.

Dzień Postaci z Bajek

W tym roku dla uczniów z klas młodszych zostały przygotowane różne gry, zabawy, quizy i zagadki związane ze znanymi bajkami

i baśniami.

Pasowanie na Czytelnika

2 listopada odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klasy pierwszej do grona czytelników Biblioteki szkolnej. Uczniowie zapoznali się z regulaminem korzystania z biblioteki i czytelni, a także poznali zbiory biblioteki. Były też zagadki i „Prośba Książki”, czyli nauka dbania o wypożyczane woluminy. Uczniowie przyrzekli też, że będą dbać i szanować książki oraz nastąpiło pasowanie Encyklopedią. Na zakończenie nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci książeczek do samodzielnego czytania.  Uczniowie mogli też wypożyczyć wybraną książkę i od tej pory stali się pełnoprawnymi czytelnikami.

Gang Fajniaków

Bilet powrotny do biblioteki